10 zabytków, które koniecznie musisz zobaczyć

Zawsze znajdują się na listach zabytków najczęściej odwiedzanych w Hiszpanii. Są to dzieła architektury, które zrobią na tobie wrażenie.

Alhambra

To chyba najsłynniejszy zabytek w Hiszpanii. Znajdziesz go w Grenadzie, gdzie zachwyci cię swymi pałacami i ogrodami. Koniecznie zobacz tutejszy Dziedziniec Lwów.

Bazylika Sagrada Familia

Dzieło genialnego architekta Gaudiego jest najczęściej odwiedzaną świątynią w Barcelonie. Czy odważysz się wejść na jej oryginalne wieże?

Wielki Meczet w Kordobie

Jak w magicznym lesie kolumn. Tak poczujesz się w tym wielowiekowym cudzie architektury.

Katedra w Santiago de Compostela

Stanowi ostateczny cel pielgrzymujących Drogą do Santiago – pielgrzymkowym szlakiem św. Jakuba. Polecamy ci zwiedzanie jej wnętrz z przewodnikiem.

Katedra w Burgos

Jest to jedyna katedra w Hiszpanii, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako indywidualny zabytek. Poddaj się urokowi światła w tej gotyckiej świątyni.

Twierdza Alcázar w Segowii

Razem z akweduktem Alkazar stanowi symbol miasta. Przypomina baśniowy zamek i zapewnia wyjątkowe widoki.

Katedra Majorki

Uwagę twą zwróci na siebie jej imponująca kolorowa rozeta czy kaplica autorstwa Miquela Barceló. Wybierzesz się do miasta Palma?

Bazylika Nuestra Señora del Pilar

Z przyjemnością będziesz podziwiać tę perłę Saragossy, spacerując po moście Puente de Piedra na rzece Ebro.

Teatr Rzymski w Méridzie

Choć zbudowany został około roku 16 lub 15 p.n.e. po dziś dzień jest wykorzystywany jako teatr. Mieści 3000 osób. Zaczynamy przedstawienie!

La Giralda

Jedno z najbardziej urzekających miejsc w Sewilli? Bez wątpienia ta właśnie wieża (i dawny minaret), z której rozciągają się niezapomniane widoki.

źródło: spain.info