4 najpiękniejsze regiony na wczasy spa w Hiszpanii

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to wspaniałe miejsce na relaksujące wakacje, z przyjemnie ciepłym klimatem zarówno latem, jak i zimą. Imponujące skaliste krajobrazy charakteryzują krajobraz Teneryfy, Lanzarote i Gran Canarii i są idealne do wędrówek. Wyspy Kanaryjskie są również doskonałym miejscem na wakacje wellness w pięknych krajobrazach ze względu na naturalnie występujące tu surowce. W luksusowych hotelach wellness do terapii wykorzystuje się lecznicze substancje z morza lub naturalnie występujące rośliny aloesu.

Baleary

Baleary z popularnymi ośrodkami wypoczynkowymi – Majorką i Ibizą – również oferują pierwszorzędne warunki do spędzenia urlopu spa w Hiszpanii. Na Majorce znajduje się jedyne na Balearach źródło lecznicze. Łagodny klimat i bujna przyroda z wymarzonymi plażami zachęcają do spacerów i torują drogę do relaksu. Oferta hotelu spa obejmuje terapie ajurwedyjskie, masaże i terapie Thalasso oraz kuracje detoksykacyjne. Oprócz tego programu relaksacyjnego możesz zwiedzić okolicę i poznać styl życia południowych wysp hiszpańskich.

Costa del Sol

Innym ekskluzywnym regionem, w którym można się zrelaksować, jest Costa del Sol. Cudownie ciepły klimat i bliskość morza w mieście Marbella w południowej Hiszpanii to idealne warunki do znalezienia spokoju w ośrodku spa. W Marbelli znajdują się wysokiej klasy kliniki i uzdrowiska oferujące specjalne terapie. W pobliżu Marbelli znajdziesz także uzdrowiska termalne, w których woda ze źródeł termalnych wykorzystywana jest do zabiegów terapeutycznych. Ciesz się luksusowym wellness i morskim stylem życia na słonecznym Costa del Sol.

Costa Blanca

Hiszpańskie wybrzeże Costa Blanca to także wspaniałe miejsce na relaks i wellness. W prowincji Alicante hotele wellness w małym miasteczku Benissa, bezpośrednio nad pięknymi zatokami morskimi, lub w wiosce rybackiej Altea kuszą wyjątkowymi śródziemnomorskimi doświadczeniami. Możesz też zrelaksować się w profesjonalnych centrach spa w Finestrat. Jednocześnie możesz cieszyć się wyjątkowym klimatem i śródziemnomorskim doświadczeniem na Costa Blanca w pobliżu Alicante.

źródło: spadreams.pl