Jeśli marzysz o wyjeździe na festiwal w Europie, idealnym celem podróży będzie Hiszpania.

BBK Live
Festiwal odbywający się w kosmopolitycznym mieście Bilbao w północnej Hiszpanii zrobi na Tobie ogromne wrażenie. Dzięki zespołom takim jak Gorillaz, The Strokes czy Franz Ferdinand w ciągu zaledwie trzech dni zapomnisz o całym świecie. Idealny sposób na świetną zabawę w lipcu, z najlepszą muzyką rock, indie i pop, spektakularną instalacją i kempingiem w górach.

Międzynarodowy Festiwal w Benicàssim

Dzięki artystom takim jak Red Hot Chili Peppers czy Love of Lesbian Międzynarodowy Festiwal w Benicàssim, czyli FIB, jest jednym z najlepiej ocenianych festiwali w Europie. Ten festiwal odbywający się w lipcu w otoczeniu morza i gór będzie dla Ciebie niezapomnianym przeżyciem. Będziesz tańczyć w rytm najlepszej muzyki pop, rock i indie. No to co? No to FIB!

Primavera Sound

Między końcem maja a początkiem czerwca Barcelona otwiera swoje bramy na spektakularny i cieszący się międzynarodowym uznaniem festiwal. Przez jej sceny przewijają się między innymi tacy artyści jak Pixies, Bon Iver, Tame Impala czy Rosalía. Nie będziesz móc przestać opowiadać o tańczeniu w rytm najlepszej muzyki reggeaton i pop ani o uczestniczeniu w tym spektakularnym show.

Sónar

Sónar za dnia czy w nocy? Wybór należy do Ciebie. Słynący z awangardy i eksperymentów muzycznych festiwal przyciąga w czerwcu do Barcelony najbardziej innowacyjne nurty muzyki elektronicznej na świecie. Rano odbywają się koncerty, pokazy i Sónar+D, czyli międzynarodowy kongres kreatywnej transformacji cyfrowej. W nocy ma tu miejsce zapierające dech w sercu show z najlepszymi dyskdżokejami z całego świata.

Resurrection Fest

Podczas tak zwanego „Resu” można się wykrzyczeć na najlepszych koncertach muzyki punk, hardcore, rock i metal. Sztuczne ognie, oszałamiające efekty specjalne i najlepsze zespoły w pełni panujące nad sceną. Rammstein, Kiss i Megadeth – tacy artyści zawieszają poprzeczkę wyjątkowo wysoko!

źródło: spain.info